Köpeklerde beslenme - Olympos Vet Antalya Veteriner

Köpeklerde Beslenme

Köpeklerde beslenme alışkanlığını tam olarak sağlayabilmek için onunla ilk tanıştığınız andan itibaren dikkat etmeniz gereklidir. Bu konuda ona yardımcı olabilecek tek varlık sizsiniz, yavru iken ona kazandıracağınız alışkanlıklar, o büyüdüğü zaman sizin ve onun hayatını daha da kolaylaştıracaktır.

pire-ve-kene-olympos-vet-antalya

Evcil Hayvanlarda Pire ve Kene

Kedi ve köpeğinizin uzun ve sıcak tüyleri pire ve kene yaşamları için çok ideal ortamlardır. Bu parazitler köpek ve kedinizin kanı ile beslenip onlarda kan kaybına sebep olurken aynı zamanda deride meydana getireceği alerjik reaksiyonlardan, kan ve iç parazitlere kadar birçok sağlık problemine sebep olurlar.

Köpeklerde Alerjik Dermatit

Köpeklerde çok sık karşımıza çıkan deri hastalıklarından bazılarının genel tanımlaması da diyebiliriz, çünkü alerjiye sebep olan etken bazen bir etken bazen de birden fazla etkenin bir araya gelmesiyle alerjik dermatitler ortaya çıkabilir.

Yavru köpek seçimi ve ilk günler - akın kiremitçi-olympos vet-antalya veteriner

Yavru Köpek Seçimi ve İlk Günler

Hayatımıza yeni girecek olan bir yavru, bize vereceği karşılıksız sevgi ve sadakat tan başka faydalarda sağlayacaktır. Bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmesinin yanı sıra depresyon ve psikolojik problemlerede iyi geldiğini belirtmemizde yarar var. Evimize bir yavruyu almadan önce bilmemiz gerekenler ise şöyledir.

köpeklerde kötü ağız kokusu - olympos vet

Köpeklerde Kötü Ağız Kokusu

Gerek insanlarda gerekse hayvanlarda ağız kokusu ile karşılaşabiliriz. Evlerimizde daha çok yakın temas içerisinde bulunduğumuz kedi ve köpeklerimizdeki ağız kokusunu bizler daha çok hissederiz. Hayvanlardaki bu kötü ağız kokusu aynı insanlarda olduğu gibi bir takım rahatsızlıkların belirtisi olabilir.