Parazit Tedavisi Kontrolü

Köpekler ve kediler sadece evcil hayvan değildir. Ailenin üyeleri gibi muamele görürler. Ve ailenizin herhangi bir üyesi gibi, evcil hayvanınızı sağlıklı ve parazitlerden uzak tutmak önemlidir.
Bir köpek veya kedinin yaşamının bir noktasında iç veya dış parazit ile enfekte olması oldukça yaygındır. Parazitler, evcil hayvanınızı, basit tahrişten tedavi edilmediği takdirde yaşamı tehdit eden koşullara kadar değişen çeşitli şekillerde etkileyebilir. Hatta bazı parazitler size ve ailenize hastalık bulaştırabilir ve bulaştırabilir.
Veteriner hekiminiz, yalnızca köpeğinizi veya kedinizi değil, aynı zamanda sizin ve ailenizin güvenliğini de etkileyen parazitleri ve diğer sağlık sorunlarını önlemeye, doğru bir şekilde teşhis etmeye ve güvenli bir şekilde tedavi etmeye yardımcı olabilir.
Sorumlu evcil hayvan sahibi parazit kontrolü, paraziter hastalıkların evcil hayvanlardan insanlara bulaşmasıyla ilişkili riskleri azaltabilir. Evcil hayvan sahipleri, birkaç basit kurala uyarak evcil hayvanlarını ve ailelerini daha iyi koruyabilirler.
  • Kişisel hijyeninize dikkat edin.
  • Önleyici bir pire-kene tedavisi yaptırın.
  • Evcil hayvan dışkısını düzenli olarak temizleyin.
  • Yıllık test ve fiziki muayene için veteriner hekiminizi ziyaret edin.